Tento rok máš možnosť vycestovať na konferenčnú stáž do týchto 28 krajín.

Návod na prihlásenie nájdeš TU.

1.

Zaregistrovať sa

1.

Prihlásiť sa

1.

Podať prihlášku

2.

Prísť na jazykový test(JT)

2.

Zaplatiť 2 eurá

2.

Získať aspoň polovicu bodov

3.

Vybrať si 3 stáže

3.

Zaplatiť depozit 33 eur

3.

Počkať si na vyhodnotenie

4.

Prísť na podpis súhlasu

4.

Zaplatiť 132 eur

4.

Prirpaviť a nahrať nomináciu

5.

Počkať na verdikt

5.

Vyplniť a nahrať N5b

5.

Vycestovať

6.

Prežiť stáž

6.

Poslať report

6.

Požiadať o vrátenie depozitu

0.

Nebol si akceptovaný?

0.

Sleduj WEB / Napíš nám

0.

My sa ti ozveme

Reporty študentov

Aj takáto bola stáž v roku 2016/2015


 • V lete pred rokom mi ani nenapadlo, že budem cestovať do ďalekej Číny. Hong Kong má svoj šarm a je to must-see juhovýchodnej Ázie. Nečakal som, že človek sa bude mocť jeden deň smažiť na pláží a druhý dávať turistiku v kopcoch kúsok za mestom. Bola to príležitosť mimo moju komfortnú zónu, no získané skúsenosti a zážitky boli nad akékoľvek očakávania.

  Matúš

  Hong Kong
 • Cez leto som cestoval na stáž do Južnej Ameriky, konkrétne do mesta Santa Fe v Argentíne. Pracoval som na vývoji systému pre univerzitu, pričom som mal veľa samostatnosti a teda aj možnosť pracovať s novými technológiami. Stáž však nebola len o práci, ale aj o cestovaní a spoznávaní nových ľudí. Vďaka IAESTE som zažil skvelé leto, na ktoré nikdy nezabudnem.

  Peter

  Argentína
 • Moje posledné leto som strávila na stáži v Bosne a Herzegovine, Táto karjina pre mňa spája neopísateľné nadhernú prírodu s výborným jedlom za ľudové ceny. Miestni su nespútaní, srdeční a veľmi priateľskí čo presne charakterizuje ich balkánsku náturu. Táto stáž zmenila moj pokojný slovenský stereotyp na cestu plnú nečakaných zážitkov, ktorá návratom domov neskočila. Naučila som sa veľa nového nielen o ich kultúre, ale aj o tej našej. Práca ma bavila, ľudia boli veľmi milí a ochotní či už vo vysvetľovaní alebo odpovedaní na všetky moje otázky. Naozaj ďakujem za toto úžasné leto za nových priateľov, ktorých mam od teraz po celom svete.

  Veronika

  Bosna a Herzegovina
 • Impozantné jazerá v Zurichu ći v Neuchateli, dych berúce výhľady zo zasnežených vrchov Álp či spoznávaie nádherných európskych metropol vo Francúzsku, Nemecku, Rakúsku či Španielsku. Neoceniteľné skúsenosti v oblasti IT, práca v tíme, zlepšenie jazykových zručností i naučenie sa zodpovednosti samého za seba. Rok strávený na stáaží vo Švajčiarsku mi dal toto všetko a umožnil mi prežiť tie najkrajšie zážitky mojho života s novými kamarátmi, ktorých som tam získal.

  Patrik

  Švajčiarsko
 • V deň promócií som namiesto prevzatia diplomu cestoval do Prahy, odkiaľ som letel cez Istanbul do San Francisca na ročnú stáž. Pracoval som ako QA automation developer a naučil som sa kopec nových vecí z profesnej stránky. Po pár týždňoch a mnohých meetupoch som našiel kamarátov a kúpil bycikel. Okrem bicyklovania som bol často v prírode na turistike a v druhej polke mojej stáže som sa stal pravidelným účastníkom Friday Night Skate, čo je skupinové korčulovanie organizované od roku 1989. Celkovo hodnotím stáž veľmi pozitívne, videl som rôzne kancelárie IT firiem ako google, twitter, airbnb, dropbox alebo spotify a vypočul som si množstvo zaujímavých prezentácií. Určite odporúčam každemu ísť na stáž.

  Filip,

  USA
 • Absolvovala som trojmesačnú odbornú stáž v Škótsku, konkrétne na University of Glasgow. Prežila som tam perfektné tri mesiace. Z pracovného hľadiska som bola viac než spokojná. Nabrala som veľa užitočných skúsenosti aj mimo môj študijný odbor, supervisor mi umožnil aj návštevu iných pracovísk, ktoré ma na univerzite zaujali, takže moja práca bola obohatená o ďalšie zaujímavé veci. Čo sa týka sociálneho života, program bol veľmi pestrý, stretla som stážistov z viac než 20 krajín sveta, urobila si veľa nových priateľov. Bolo o nás skvelo postarané, každý týždeň sa organizovali stretnutia, výlety na spoznanie krajiny. Môžem povedať, že mne osobne nič nerozšírilo obzory ako spoznávanie nových ľudí, roznych kultúr a najma nutnosť postarať sa sama o seba v cudzej krajine. Preto takúto stáž odporúčam každému nie len pre získanie pracovných skúsenosti ale aj tých životných.

  Katarína

  Škótsko
 • Zhrnúť celý môj pobyt do jedného slova je ťažké ale asi by som zvolil slovo “dobrodružstvo“. A toto dobrodružstvo sa začalo obyčajným vyzdvihnutím na Šanghajskom letisku. Prvý deň v mojej firme bol plný stretávania nových ľudí. Môj hlavný projekt bol zlepšiť automatizáciu, prehľadnosť a znížiť čas potrebný na prípravu správ kvality. Počas mojej stáže som taktiež mal možnosť sa zúčastniť nejakých IAESTE výletov a akcií a musím povedať, že všetky sa mi veľmi páčili. Profesionálne som získal veľa skúsenosti, o tom ako zvládať problémy, ako pristupovať k rôznym ľuďom a myslím, že tieto skúsenosti mi pomohli porozumieť, že všetko je možné ak do toho vložíš všetko čo máš.

  Frederik

  Čína
 • Počas celého pobytu bolo vždy čo robiť, keďže koordinátori nezaháľali a každý týždeň vymýšľali zaujímavé plány a víkendové tripy, ktoré patrili k najlepšej časti celého pobytu. Neviem si predstaviť lepší oddych po pracovnom týždni ako preležať celý víkend na pláži. Nové a silné priateľstvá, pre ktoré je vzdialenosť len detail mi doslova otvárajú dvere do celého sveta. Aj o tom bola moja stáž v Istanbule.

  Jaro

  Turecko
 • Musím skonštatovať, že IAESTE v Škótsku je výborne zorganizovaná skupina. Vždy bola možnosť stretnúť sa s ľuďmi, ísť na rôzne posedenia, výlety, koncerty a jej členovia sú naozaj veľmi priateľskí a profesionálni zároveň. Stretla som veľa príjemných a zábavných ľudí z rôznych krajín, s ktorými sa v budúcnosti určite niekedy stretnem. Tento zážitok teda určite odporúčam každému :)

  Veronika

  Škótsko
 • Plavil som sa na kajakoch v kaňone Matka, vyvaľoval som sa na pláži v Grécku, strávil som víkend v Čiernej Hore, videl som kvantum nádherných miest a vychutnal som si koncert tradičnej japonskej hudby, zúčastnil som sa pivného festivalu v Skopje, spoznal som veľa zaujímavých ľudí a užil som si každú chvíľu strávenú v tejto krajine. Jednoducho bolo to najlepšie leto, aké som kedy zažil.

  Jozef

  Macedónsko