Stáže sú už pridelené, avšak ešte stále máš možnosť prihlásiť sa na niektorú z neobsadených stáží.
Tie nájdeš na: Exchange Platforme

1.

Zaregistrovať sa na staze.iaeste.sk

2.

Prihlásiť sa

3.

Podať prihlášku

4.

Prihlásiť sa na jazykový test

5.

Prísť na jazykový test

6.

Získať aspoň 30 bodov

7.

Vybrať si vo februári 3 stáže

8.

Zaplatiť poplatok 165 eur

9.

Počkať si na vyhodnotenie prideľovania

10.

Zaregistrovať sa na iaeste.net

11.

Pripraviť a nahrať nomináciu

12.

Počkať na verdikt

13.

Vycestovať

14.

Zažiť si stáž

15.

Poslať report

16.

Nebol si akceptovaný?

17.

Sleduj iaeste.net / Napíš nám

18.

My sa ti ozveme

Reporty študentov


 • Moju stáž na univerzite San Francisco de Quito hodnotím veľmi pozitívne. Do Quita som prišla letecky, na letisku ma čakal pán z univerzity, ktorý ma odviezol do mojej hosťujúcej rodiny. Tá ma veľmi príjemne privítala a prvé dni mi so všetkým pomáhali- od nákupu cez orientáciu na škole až po exkurziu v centre mesta. Ubytovanie bolo na dobrej úrovni, takisto lokalita bola veľmi bezpečná a blízko školy. Stáž spočívala v práci v agrobiotechnologických laboratóriách. Na projekte sme boli tri stážistky a rotovali sme v troch laboratóriách, po dvoch týždňoch sme sa vymenili. V chemickom laboratóriu sme pracovali so vzorkami pôdu privezenými z ostrovov Galapágy. Merali sme ich vlastnosti ako pH a konduktivita, následne množstvo dusičnanov a množstvo organického uhlíka. V biotechnologickom laboratóriu sme pomáhali prevažne pri izolácii DNA z jednotlivých vzoriek pôdy alebo pri ďalších menších experimentoch. Tretia časť stáže bola vo firme nášho profesora Microtech, kde bola práca prevažne na mikrobiológii- príprava médií, očkovanie, mikroskopovanie a práca s mikroorganizmami. Kolektív bol veľmi priateľský a nápomocný, do práce som sa vždy tešila. Posledný pracovný týždeňsme mali spoločný obed, kde nám profesor poďakoval za prácu. Naša hlavná organizátorka Estefania nám so všetkým pomáhala nad mieru svojich povinností, občas nás pozvala na kávu aby zistila ako sa máme a či je všetko v poriadku. Výlety sme mali naplánované niekoľkokrát do mesiaca počas víkendov, vždy sme dopredu vedeli kedy a kam ideme a aj približnú cenu, ktorá bola väčšinou oveľa nižšia ako keby sme si to platili v agentúre. Počas týždňa sme vedeli ísť po práci niekam do mesta.

  Betka

  Ekvádor
 • I recently completed a two-month internship in Poland, where I was given the opportunity to work on a programming project focused on simulating the deformation of a bladder. The goal of this project was to use the data generated from the simulation to train an AI system to detect deformation in real bladders. This was a challenging and rewarding experience that allowed me to develop my programming skills and gain hands-on experience in the field of AI.During my time in Poland, I was based in the city of Lodz, which is located in the middle of the country and is as big as Bratislava. The architecture in Lodz is unique, with a distinct industrial feel. In addition to working on the programming project, I was also able to interact with a team of international interns from various backgrounds. This was a great opportunity for me to learn about different cultures and ways of thinking, and I was impressed by the level of collaboration and teamwork among the team members. I also made a lot of new friends during my time in Poland and still keep in touch with many of them. In fact, one of the girls I met in Poland visited me in Bratislava in November, and I am looking forward. In conclusion, my internship in Poland was a fantastic experience that allowed me to expand my skills, make new friends, and learn about different cultures. I would highly recommend this internship programto anyone, as it provides a unique opportunity to gain hands-on experience in a supportive and collaborative environment.

  Niky

  Polsko
 • During my summer I had a chance to work as a web developer in Lisbon. Using React, Spring Boot and MongoDB I had to create a platform for submitting coding exercises as my professor had envisioned. In my free time I was travelling a lot and got to know how beautiful Portugal is. Surfing my first wave, international dinners with flatmates, going for a road trip with strangers, eating snails, getting to know people of various nationalities or hitchhiking by accident are only some of the memories which I cherish the most. I already cannot wait to go somewhere else again :-)

  Natália

  Portugalsko
 • Svoju stáž som absolvoval v investično-rozvojovej banke v meste Banja Luka v entite Republika Srpska v Bosne a Hercegovine. Vďaka tejto stáži som mohol nahliadnuť do fungovania banky významnej pre celú ekonomiku danej krajiny. Počas stáže som sa toho skutočne veľa naučil a medzi moje úlohy patrilo napríklad písanie rôznych reportov, či účtovanie došlých faktúr. Počas stáže som mal príležitosť aj cestovať a spoznať ostatných stážistov z rôznych kútov sveta. Spoločne sme navštívili napríklad mestá Sarajevo, Mostar, Jajce, či Martin Brod. Bosna a Hercegovina je skutočne okúzľujúca krajina, ktorá si podmaní každého. Nemalú zásluhu na tom majú aj miestni obyvatelia, ktorí prekypujú prívetivosťou, štedrosťou, temperamentom, a v neposlednom rade aj zmyslom pre humor. Ďakujem IAESTE za sprostredkovanie vynikajúcej skúsenosti, ktorá ma obohatila po pracovnej, ale aj osobnej stránke.

  František

  Bosna a Hercegovina
 • Akonáhle som dorazil, privítala ma atmosféra mrazivého tmavého mesta Lulea.Zo začiatku to bol zvláštny pocit, ale mne sa takéto niečo páči.Z letiska ma odviezli tamojší IAESTE členovia, ktorí ma odviezli na miesto kde som býval.Zaujímavé bolo to, že domáci tam vtedy nebol tak mi jednoducho nechal odomknuté dvere.Ľudia mali zapnuté svetlá na terasách, aby tam bolo v tej zime aspoň kúsok svetla.Cesty boli pokryté ľadom a všade naokolo boli snehu.Stáž som vykonával v Lulea University of technology, mojou úlohou bolo skúmanie dehydroxydehydrogenácie metanoluna ZSM-5 zeolitoch, ktoré boli témou mojej bakálárky aj diplomovky, takže som veďel, o čo sa jedná, a taktiež som vyrábalultratenké membrány na separáciu CH4 a CO2. Moji supervisori boli veľmi šikovní akademici, od ktorých som sa mnohému priučilZažil som jazdenie na snežnom pluhu na zamrznutom mori, počas leta som 3 mesiace nevidel hviezdy, keďže je tam polárny deň a bol som na výlete za polárny kruh kde sme sledovali preteky sobov.Pravidelne som si chodil zaplávať na pobrežie, aj počas studených dní, čo mi celkom pomohlo sa dostať na dnešnú vlnu otužilcov.Kvôli korona-situácii som sa však nemohol prejsť do Nórska ani Fínska, čo ma celkom sklamalo, ale čo už :).Spoznal som ľudí z rôznych kútov sveta ako Kazachstan, Brazília, Turecko, Čína, Grécko a i.Bary síce boli otvorené pod istými podmienkami ale aj tak som sa cítil dosť opustene, keďže sa nediali žiadne eventy a nebolo tam kde spoznať viac ľudí, ale kompenzované to bolo ľudmi ktorých som spoznal cez IAESTE a na univerzite.

  Pavol

  Švédsko
 • I had the privilege of conducting research on the functional assessment of Bifidobacterium spp. in relation to S. aureus-triggered skin inflammation during my time at the Hong Kong Polytechnic University. This research was exceptionally captivating, and I gained a lot of knowledge from it. Moreover, my entire internship served as an outstanding opportunity to step out of my comfort zone and journey 8000 kilometers away from Slovakia. Hong Kong was an absolute delight, a place filled with numerous islands to explore, a rich culture, and warm-hearted people. I made many new friends, and we continue to stay in touch. I look forward to returning one day! Thank you IAESTE for making this experience possible.

  Marek

  Hong Kong
 • This summer I had the opportunity to spend 7 weeks in the capital city of Philippines, Manila. I was working at a local college, that started working on their own academic information system. My task was to help them with the design, planning and the development of the system, as well as provide guidance to other developers working on the project. They arranged accomodation for me in a flat directly in the college campus, introduced me to their local customs and food, invited me to their gatherings and graduation ceremonies and much more. This allowed me to experience the local culture from a completely different point of view than a regular tourist would. I also had the opportunity to travel around the country, visit the beautiful beaches and mountains, and meet many new people. I am very grateful for this experience and I would like to thank IAESTE for making it possible.

  Alexander

  Filipíny
 • Little something about my internship: my internship started by collecting data for an IoT device whose task is to alert nurses in the hospital when an elderly person falls. Subsequently, we were allowed to work with the Robomaster S1 robot, with which we had to create tasks for children to learn how to program with the help of this robot. An internship in Malta changed my life. Everyone will tell you that it's worth it and the experiences are priceless. It sounded too embellished to me when I first heard about it, but I'll tell you it's really like that. A week's vacation would not be enough for everything I have experienced and for the people I have met. I fell in love with Malta and as soon as I got home I was already looking at the tickets back. I already know that as soon as there is an opportunity I will go on another internshipíi.

  Simona

  Malta
 • In Colombia, I was based in beautiful city of Duitama which is located in Boyacá region. Town surrounded by monumental mountains, filled with kind and temerament people. I was part of GridsE research team at UPTC university. My job was to conduct high – voltage tests, develop new measuring devices for batteries and support everyday life in lab. I learned so much new skills, made many new friends and pushed my borders of comfort zone and abilities rreally far out. Colombia is baeutiful country with rich history, stunning nature, tasty fruits and food, awesome Carribean coast and islands. This country was great first contact with culture of South America. I was enjoying every minute from my 11 week stay there. I am so thankful for supportive guys in IAESTE Colombia and Slovakia for making this possible. Without you, I would be lost for sure 😊.

  Lukáš

  Kolumbia